Gerbiami pacientai, karantino metu norėčiau jūsų paprašyti išlikti ramiais ir vadovautis posakiu – kai negali pakeisti situacijos, turi su ja susitaikyti. Stabili psichologinė būsena padės mažinti tinimo galimybę, nes limfostazė, nerimo sąlygomis, gali ne tik atsinaujinti, bet ir atsirasti. Karantinas sustabdė mūsų amžiną lėkimą, todėl pasistenkime iš to išspausti naudos – perskaityti knygą, pasikalbėti telefonu su žmonėmis, kuriems neradote laiko, praleisti turiningą dieną su šeimos nariais ar žaisti stalo žaidimus.

Pagrindinės rekomendacijos:

Nepanikuoti

Kuo mažiau laiko praleisti internete, skaitant nepatikimų šaltinių skleidžiamas netikras naujienas. Tai padės ženkliai sumažinti nerimą

Mankštintis

Pratimus daryti susibintavus arba su rankove. Jei pradeda tinti ranka ar koja ramiai pagalvokite gal tam įtaką daro nerimas, prastas miegas?

Sportuoti

Nepamirškite, jog sportas gydo ne tik kūną, bet ir sielą. Išeiti į lauką dar galime, todėl vertėtų pasivaikščiojimui skirti bent 30 minučių arba važiuoti dviračiu iki vienos valandos. Eidami stebėkite gamtą, kaip ji bunda, kaip kiekvieną diena keičiasi aplinka – tai padės pabėgti nuo niūrių minčių.

Susidaryti dienotvarkę

Kompresijos seka būtų ši: iš ryto rankovė arba kojinė, vėliau seka mankšta, nakčiai bintavimas. Tokią dienotvarkę susidarykite 3-10 dienų. Atsiminkite, kad kiekvieno paciento atvejis yra skirtingas. Stebėkite savo kūną ir klausykitės jo.


Pasivaikščioti

Jei neturite galimybės išeiti į lauką, atsidarykite langą ir eikite vietoje nuo 20 iki 30 minučių nedideliu tempu,kad neuždustumėte.

 

Neapleisti mitybos

Maitinkitės saikingai. Gyvename ne tam, kad valgytume, o valgome tam, kad gyventume. Kuo mažiau judame, tuo mažiau kūnui reikia maisto.

 

MANKŠTOS PAVYZDYS

Pateikiame vieną iš galimų mankštos variantų. Jei turite savo programą, naudokitės ja ir pratimus atlikite reguliariai. Atminkite, kad itin didelę rolę turi kvėpavimas. Jis verčia dirbti pilvo limfmazgius, o jie yra kritiškai svarbūs limfos tekėjimui. Tinstant kojai, vertėtų atkreipti dėmesį į blaudos raumenį. Manštoje turi būti pratimas blauzdai, nes šis raumuo padeda limfai tekėti į viršų.

Rankai

1. Pečių sukimas atgal.
2. Grojimas pianinu – imituokite grojimą ant stalo.
3. Boksavimasis ore.
4. Delnų sudėjimas į maldos poziciją. Laikyti 5 sekundes.
5. Pakelti rankas ir ore piešti ratus, bangas.

Kojai

1. Sėdint ant kamuoliuko paspyruokliuoti, pasikraipyti tiesiai ir į šonus.
2. Gulint ant nugaros ir rankas priglaudus prie savęs, kelti dubenį į viršų. Laikyti sėdmenis ir pilvą įtraukus.
3. Gulint ant nugaros ir rankas sudėjus ant krūtinės, kojas sulenkti per kelius ir kiekvieną ištiesti atskirai.
4. Pasivaikščioti ant kulnų. Turite jausti įsitempusį blauzdos raumenį.

KvėpavimUi

1. Kvėpuokite gulėdami ant nugaros ar stovėdami. Įkvėpiame per nosį, liežuvį laikome lengvai prispaudę prie gomurio, iškvėpiame per burną. Svarbiausia – neskubėti, įkvėpti ir iškvėpti maksimaliai, sutelkti visą dėmesį į procesą.
2. Kvėpuodami susikurkite galvoje vaizdinį – pievą, saulę, jūrą. Stenkitės kuo ilgiau išlaikyti jį savo mintyse.
3. Kvėpuojame  pilvu – įkvėpiame per nosį, iškvėpdami išpučiame pilvą. Neskubėkite, kad apsisuktų galva.