Kuo mažiau laiko praleisti internete, skaitant nepatikimų šaltinių skleidžiamas netikras naujienas. Tai padės ženkliai sumažinti nerimą
Pratimus daryti susibintavus arba su rankove. Jei pradeda tinti ranka ar koja ramiai pagalvokite – gal tam įtaką daro nerimas, prastas miegas?
Nepamirškite, jog sportas gydo ne tik kūną, bet ir sielą. Išeiti į lauką dar galime, todėl vertėtų pasivaikščiojimui skirti bent 30 minučių arba važiuoti dviračiu iki vienos valandos. Eidami stebėkite gamtą, kaip ji bunda, kaip kiekvieną diena keičiasi aplinka – tai padės pabėgti nuo niūrių minčių.
Kompresijos seka būtų ši: iš ryto rankovė arba kojinė, vėliau seka mankšta, nakčiai bintavimas. Tokią dienotvarkę susidarykite 3-10 dienų. Atsiminkite, kad kiekvieno paciento atvejis yra skirtingas. Stebėkite savo kūną ir klausykitės jo.
Jei neturite galimybės išeiti į lauką, atsidarykite langą ir eikite vietoje nuo 20 iki 30 minučių nedideliu tempu,kad neuždustumėte.
Maitinkitės saikingai. Gyvename ne tam, kad valgytume, o valgome tam, kad gyventume. Kuo mažiau judame, tuo mažiau kūnui reikia maisto.
Pateikiame vieną iš galimų mankštos variantų. Jei turite savo programą, naudokitės ja ir pratimus atlikite reguliariai. Atminkite, kad itin didelę rolę turi kvėpavimas. Jis verčia dirbti pilvo limfmazgius, o jie yra kritiškai svarbūs limfos tekėjimui. Tinstant kojai, vertėtų atkreipti dėmesį į blaudos raumenį. Manštoje turi būti pratimas blauzdai, nes šis raumuo padeda limfai tekėti į viršų.
1. Pečių sukimas atgal.
2. Grojimas pianinu – imituokite grojimą ant stalo.
3. Boksavimasis ore.
4. Delnų sudėjimas į maldos poziciją. Laikyti 5 sekundes.
5. Pakelti rankas ir ore piešti ratus, bangas.
1. Sėdint ant kamuoliuko paspyruokliuoti, pasikraipyti tiesiai ir į šonus.
2. Gulint ant nugaros ir rankas priglaudus prie savęs, kelti dubenį į viršų. Laikyti sėdmenis ir pilvą įtraukus.
3. Gulint ant nugaros ir rankas sudėjus ant krūtinės, kojas sulenkti per kelius ir kiekvieną ištiesti atskirai.
4. Pasivaikščioti ant kulnų. Turite jausti įsitempusį blauzdos raumenį.
1. Kvėpuokite gulėdami ant nugaros ar stovėdami. Įkvėpiame per nosį, liežuvį laikome lengvai prispaudę prie gomurio, iškvėpiame per burną. Svarbiausia – neskubėti, įkvėpti ir iškvėpti maksimaliai, sutelkti visą dėmesį į procesą.
2. Kvėpuodami susikurkite galvoje vaizdinį – pievą, saulę, jūrą. Stenkitės kuo ilgiau išlaikyti jį savo mintyse.
3. Kvėpuojame pilvu – įkvėpiame per nosį, iškvėpdami išpučiame pilvą. Neskubėkite, kad apsisuktų galva.