2014 metais susirgau gimdos kaklelio vėžiu. Operacija, švitinimas… Po truputį atsistačiau. Tačiau pradėjo tinti kairė koja. Internete radau informaciją, kad tai nepagydoma operacijos pasekmė. Gydytojai sakė: džiaukis, kad gyva ir lingavo galvomis, gailėjo, bet jie patys nežinojo kaip padėti. Tuo tarpu limfedema vis plito.

 

Nešiojau kompresinę kojinę, tačiau tinimas plėtėsi. Be to, su kojine labai nepatogu vasarą. Pagalvojau, nieko ji nepadeda ir nebenešiojau. Ištino net šlaunis. Pagalbos ieškojau pas Ajurvedos specialistus, homeopatus. Koja toliau plėtėsi. Buvo sunku, beveik neįmanoma pritaikyti sau tinkamų batų. Buvau radusi internete, kad limfedemą limfodrenažiniais masažais ir bintavimais gydo Vilniuje ir Kaune. Pagalvojau, jog tai ne man. Visų pirma, gydymo kursas trunka nuo dviejų iki keturių savaičių, neprivažinėsi. Gyvenu Panevėžyje. Antra, dirbu, o ir ne man tie galūnės bintavimai – kiek laiko užtruks, nemokėsiu. Tačiau nerimo mintys vertė kažką daryti. O kas bus dar po penkių metų, gal vaikščioti nebegalėsiu?

 

Maldoje paprašiau Dievo, kad apšviestų mane ką daryti, kur kreiptis ir tą pačią dieną randu internete „Limfedemos centrą“ Rokiškyje. Tai arčiau negu Vilnius ar Kaunas. Užsiregistravau ir štai aš Rokiškyje. Gydytoja Žydra Markevičienė tikra profesionalė ir labai šiltas žmogus. Toks, prie kurių gera būti. Po procedūrų koja akyse plonėja. Gydytoja išmokė mankštos, pataria dėl maisto. Po savaitę trukusio gydymo ir limfodrenažinių važiavau į šiltus kraštus. Išlipus iš lėktuvo užplūdo karštis, o aš su kompresinėm kojinėm. Taip pagailo savęs, kaip ištversiu, o po dienos pripratau ir nieko. Pasižiūriu į suplonėjusią koją, prisimenu kokia buvo, ir nebebaisios tos kompresinės kojinės. 

 

Rezultatas vertas vargo. O bintavimo kaip bijojau, dabar net juokinga. Nakčiai susibintuoju koją gal per 10 minučių. Argi tai ilgas laikas? Kaip nusiprausti! Gydytoja sako, kad nereikės visą laiką bintuotis. Gydymą dar tęsiu, nežinau, koks bus galutinis rezultatas. Vis dėlto liga apleista, tačiau jau matau, kad mano gyvenimo kokybė žymiai pagerėjo.

Similar Posts

Parašykite komentarą