Limfedemos gydymo naujovės 

Limfedemos gydymas – kompleksinis procesas, kurį sudaro manualinis limfodrenažinis masažas, bintavimas ir pratimai limfos tėkmei gerinti. Nors minėta struktūra yra moksliškai patvirtinta ir pasiteisinusi, naujausios mokslo tendencijos ir tyrimai siekia dar labiau paspartinti limfedemos gyjimo procesą bei kelia iššūkį nusistovėjusioms normoms. Žengdami koja kojon su naujausiais mokslo laimėjimais, norime jums pristatyti naują bintavimo techniką bei tam skirtus bintavimo produktus.

Mobiderm technologija 

 

Klasikiniame bintavime iki šiol buvo naudojamas porolonas (kartais tik labiausiai pažeistose vietose) ir trumpo tempimo elastiniai bintai. Prancūzų medicininių prekių inovatorė „Thuasne“ sukūrė poroloną, kuris nėra vientisas, kaip seniau naudojamoje technikoje. „Mobiderm“ produktas sudarytas iš porolono kubelių, kurie uždengti dvejais neaustiniais tvarsčiais.

Mobiderm-bandages
„Mobiderm“ tvarsčių prototipas
Dvi „Mobiderm“ tvarsčių variacijos
Mobiderm privalumai

Nauja kubelių technologija maksimaliai efektyviai stimuliuoja limfos skystį ir padeda skaidyti fibrozinius audinius. Fibrozė – odos sustorėjimas, sukietėjimas arba audinių randai, atsirandantys dėl uždegiminio proceso, kurį sukelia patinimas ar laikui bėgant susikaupęs skystis. Fibrozė labai dažnai pasireiškia pacientams, turintiems limfedemą.

Kubelių išsidėstymas yra specifinis – jis atspindi mūsų limfos kapiliarų išdėstymą ir padengia juos lyg tinklas žuvims gaudyti. Taip sukuriami aukštesnio ir mažesnio slėgio taškai. Tyrimai rodo, kad slėgio skirtumas, susidarantis tarp odos ir taip išsidėsčiusių blokelių, skatina kraujotakos ir limfos tekėjimą ir optimizuoja drenažo efektyvumą.

„Mobiderm“ binto veikimo principas
Trisluoksnė technologija

„Thuasne“ sukūrė pilną, visiškai atskirą bintavimo techniką ir tam pritaikytus produktais. Kaip ir senojoje technikoje iš pradžių turime dėti odą apsaugančią kojinę ar rankovę, tačiau šios technikos metu naudojame medvilninį, neelastingą bintą. Antrame sluoksnyje naudojamas kubelių bintas, kurį parenka specialistas (maži arba dideli kubeliai). Trečiame sluoksnyje pradedame naudoti naujus bintus, kurie yra tiek trumpo, tiek ilgo tempiamo. Juos taip pat privalo parinkti specialistas pagal jūsų individualią situaciją. Šiame žingsnyje atsižvelgiame į limfedemos sunkumą, odos sukietėjimą (fibrozę) bei paciento judrumą. Galima dėti net kelis bintus kartu, tačiau to poreikį privalo įvertinti specialistas.

kit mobiderm 178
Pagrindiniai naujos bintavimo technikos privalumai:
  • Veiksminga – greitai sumažinama edema ir ypač suminkštinamas fibrozinis audinys.
  • Praktiška – lengvas audinys leidžia pacientui išlaikyti judėjimo laisvę.
  • Patogu – minkštas ant odos, produkto gebėjimas kontūruoti galūnę užtikrina puikų anatominį prigludimą.

„Mobiderm“ technologiją galima naudoti kartu su bintais, arba įsiūtą į kompresinius drabužius (kojines, rankoves, šortukus ir kita):

  • „Mobiderm Autofit“ yra savaime reguliuojama rankovė su pirštine  arba kojinė iki kelių ar iki šlaunų.
  • „Mobiderm Standard“ yra pirštinės ir paprastos rankovės iki riešo. 

Ši produkcija gali būti pritaikoma pagal paciento išmatavimus, jei neatitinka standarto.

Screenshot 2023-12-15 at 12.24.45
Mobiderm Autofit ir Mobiderm Standard

Parengė kineziterapeutė Karolina Aleknavičienė

Straipsnis parengtas remiantis „Thuasne“ oficialiu puslapiu, moksliniais straipsniais apie produktą ir vykusiais mokymais.

Similar Posts

Parašykite komentarą